1mazury

Atrakcje Mazur – poznaj, pokochaj, wróć jeszcze nie jeden raz!

Z czym kojarzą się nam Mazury? najczęściej zdecydowanie z jeziorami. I słusznie, bowiem rzeczywiście są one jedną z największych atrakcji tego fascynującego regionu, ale jak się okazuje, nie jedyną. Na obszarze tym nie brakuje innych ciekawych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Należy do nich między innymi „letnia stolica Mazur”, czyli malowniczo położone Mikołajki. To wyjątkowo przytulny zakątek, przesiąknięty żeglarskim klimatem, który leży w samym środku Pojezierza Mazurskiego. Mikołajki otoczone są jeziorami: Tałty i Mikołajskim. Przepiękny widok na nie można podziwiać z mostu łączącego ze sobą wschodnią i zachodnią część miasta.

W położonym w pobliżu Mikołajek Kadzidłowie znajduje się kolejne wyjątkowe miejsce – Park Dzikich Zwierząt. Zobaczyć w nim można m.in. żubry, wilki, syberyjskie jelenie, bizony, żurawie oraz całe mnóstwo ptactwa leśnego. W odległości zaledwie 5 kilometrów od Mikołajek znajduje się Rezerwat Przyrody Łuknajno, który posiada status biosfery UNESCO. Pod jego ochroną znajduje się przede wszystkim bogata flora ptasia. Ze znajdującej się w rezerwacie wieży widokowej można podziwiać rzadkie gatunki ptaków m.in. łabędzie nieme, perkozy, czaple, a także kilkanaście gatunków kaczek żyjących na terenie jeziora.

Wypoczynek na łonie natury

W pobliżu wszystkich tych atrakcyjnych miejsc położony jest Klub Mila Kamień, który zaprasza na krótką chwilę odpoczynku wszystkich podziwiających uroki Mazur. Jest to wyjątkowy ośrodek wypoczynkowy, w którym przygotowano dla Gości urokliwe drewniane domki. Wszystkie są kompleksowo wyposażone. Na terenie ośrodka znajdują się również miejsca parkingowe dla camperów i przyczep campingowych.

Jest to idealne miejsce rozrywki przeznaczone dla całej rodziny. Znaleźć można tu między innymi zróżnicowane place zabaw dla dzieci, piaszczystą plażę z wydzielonym kąpieliskiem, boiska do gier zespołowych, centrum sportów wodnych wraz z wypożyczalnią i wiele, wiele innych. Na Gości czekają także dwie restauracje połączone tarasem widokowym, z którego można podziwiać malownicze mazurskie krajobrazy.

Ośrodek jest także przystankiem Białej Floty, czyli rejsów wycieczkowych żeglugi mazurskiej. Z jego pomostu każdego dnia odpływają dwa statki płynące do Mikołajek oraz do Rucianego Nidy. Z ich pokładów można podziwiać niezwykłe krajobrazy. W czasie wycieczki na dogłębnie można poczuć niepowtarzalny klimat mazurskich jezior i nacieszyć się bliskim kontaktem z pierwotną naturą Krainy Wielkich Jezior

Więcej informacji na stronie Klubu Mila w Kamieniu: http://www.klubmila.pl/klub-mila-kamien