wakacje-hiszpania

Lloret de Mar – „last minute” w popularnym kurorcie na Costa Brava

Lloret de Mar – atrakcje dla zwolenników biernego wypoczynku

Lloret de Mar oferuje spragnionym relaksu turystom przepiękne plaże, ciągnące się kilometrami, urocze i nieco bardziej ustronne zatoczki oraz malownicze wybrzeże z wysokimi klifami. Ciepła woda Morza Śródziemnego sprzyja dłuższym kąpielom oraz uprawianiu sportów wodnych, jak np. nurkowanie, parasailing, jetskiing czy surfing.

Miłośnicy nocnego trybu życia również nie mogą narzekać w kurorcie na nudę. Liczne puby oraz kluby, gwarantujące udaną zabawę do wczesnych godzin porannych, to raj dla osób młodych, żądnych wrażeń i otwartych na nowe znajomości. Szeroka i zadbana plaża Fenals, która z uwagi na czystość i bezpieczeństwo została nagrodzona certyfikatem Błękitnej Flagi przyciąga amatorów słonecznych kąpieli oraz rodziny z dziećmi. Wspaniałą atrakcją dla rodziców, wybierających się na wczasy ze swoimi pociechami, będzie również wizyta w parku wodnym „Water World”.

Lloret de Mar – co warto zobaczyć w rozrywkowym kurorcie?

Sporą popularnością w miejscowości cieszy się górujący nad kurortem zamek Saint Joan, który w przeszłości pełnił funkcje obronne przed najazdami Turków, Francuzów i Brytyjczyków oraz atakami piratów. Obiekt doznał największych zniszczeń w 1805 r., podczas gdy należący do Wielkiej Brytanii okręt wojenny zaatakował miasto. Na uwagę w kurorcie zasługuje także inny zamek, zlokalizowany przy plaży Playa de Lloret, wzniesiony w 1936 r., który obecnie należy od milionera z Barcelony.

Osoby spragnione relaksu wśród słońca, na długich piaszczystych plażach oraz miłośnicy bogatego życia nocnego z pewnością spędzą wspaniały, obfitujący w emocje urlop w Lloret de Mar. „Last minute” to zaś doskonała oferta dla tych, którzy planują wybrać się na wczasy po niskiej cenie, oszczędzając swój budżet.

Oferty wczasów: http://www.hiszpania.com.pl/last-minute/lloret-de-mar.xml