makarska

Makarska w opcji last minute – wspaniałe wczasy

Zabytki przyrody, czyli jakimi skarbami natury zachwyca Riwiera Makarska

Riwiera Makarska posiada wiele miejsc, w których można zapomnieć o wszystkim. Cuda natury można zaobserwować chociażby w sanktuarium Vepric, które powstało w 1908 roku. Znajduje się tu przepiękna naturalna jaskinia, która ulokowana jest w otoczeniu wzgórz, strumienia oraz roślinności, a wszystko to przypomina słynne Lourdes.

Warto także odwiedzić parki leśne znajdujące się na półwyspie Sveti Petar oraz Osejava, które okażą się wręcz idealne dla podróżników kochających spacery. Przepiękny widok na morze, wyspy, miasto oraz górę Biokovo stanowi kolejny atut tych miejsc.

Cudownym sposobem na relaks na łonie natury jest również zobaczenie podgórskich miejscowości takich jak Velo Brdo, Makar, Puharici czy Kotistina, które są niezwykle malownicze. Zwłaszcza widoki zaś zapierają dech w piersiach.

Niezwykły masyw górski i park Biokovo, który przybliża piękno chorwackiej przyrody

Będąc na Riwierze Makarskiej koniecznie należy odwiedzić park przyrody Biokovo, który powstał wokół masywu górskiego o tej samej nazwie. Znajdują sie tu liczne szlaki, po których wędrówka jest czystą przyjemnością. Można tu spotkać wiele zwierząt oraz gatunki roślin, które występują tylko tutaj. Poza tym wspaniały jest kontrast, który można zauważyć przypatrując się horyzontowi. Z jednej strony bowiem widać cudowne wybrzeże, a z drugiej ośnieżoną górę, która sięga prawie 2 tysięcy metrów.

Skorzystanie z ofert Riwiera Makarska last minute na Chorwacja.pl to wspaniała okazja, by zapoznać się z pięknem chorwackiej przyrody. Nie spotykana nigdzie indziej roślinność, wspaniałe widoki, mnóstwo miejsc na spacery i relaks na łonie natury – to wszystko sprawia, że pragnie się tutaj pozostać lub wracać jak najczęściej. Piękno tego regionu to także połączenie szczytów i wybrzeża, możliwości aktywnego spędzania czasu jak i leniuchowania wśród przyrody. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.