Trivago_logo, fot. Wikipedia

Polska baza noclegowa doceniona!

Jak co roku w styczniu, popularny serwis Trivago opublikował swoją listę 100 miast na całym świecie, w których baza noclegowa jest najlepiej oceniana przez podróżujących. Polska ma powód do dumy i radości, bo na wysokich pozycjach znalazły się także trzy polskie miasta. Są to Kraków na wysokiej 8. pozycji z indeksem 84,23/100, Warszawa na pozycji 21. oraz Poznań na miejscu 36.

Według podróżujących zdecydowanie najlepszą bazą noclegową może pochwalić się miasto Sanya w Chinach z indeksem 86,94/100. Na drugim miejscu w rankingu znalazło się Hanoi w Wietnamie, dalej Sorrento we Włoszech. W pierwszej dziesiątce miast z najlepiej ocenianą bazą noclegową, poza wymienionymi, znalazły się Fez w Maroku, Suzhou w Chinach, Cusco w Peru, Sedona w Stanach Zjednoczonych, Drezno w Niemczech i pierwszą dziesiątkę zamyka Dubrownik w Chorwacji.

W jaki sposób Trivago stworzyło ranking? Pod uwagę wzięto przeszło 120 mln opinii gości hotelowych. Opinie te zebrane zostały z przeszło 200 stron rezerwacyjnych mających zasięg międzynarodowy. Podczas tworzenia rankingu pod uwagę wzięto miasta, które posiadają co najmniej 130 obiektów noclegowych i minimum 60 opinii.

  • Spooks

    Jak odpalam bookapart,com to baza tych miast faktycznie robi wrażenie, ciężko się zdecydować na konkretny nocleg :P

  • LisS

    O też korzystam z Bookapart :) W sumie na zmianę z Trivago, lubię mieć wybór.