800px-W-3_RM_Anakonda_01, fot. Wikipedia

Warto ubezpieczyć się przed podróżą!

Każdy, kto planuje wybrać się w podróż, zwłaszcza podróż w odległe zakątki świata, koniecznie powinien pomyśleć o wykupieniu odpowiedniej polisy. Choć nikt oczywiście nie chce z góry zakładać, że na wakacjach wydarzy się coś złego, trzeba się z tym liczyć. Ubezpieczenie podróżne zaś da komfort psychiczny, że jeśli coś jednak się stanie, pomoc zostanie udzielona szybciej i bez zbędnych formalności. Ważne jest to, że osoba posiadająca takie właśnie ubezpieczenie podróżne, nie będzie zmuszona dodatkowo płacić za usługi medyczne – choć wiele oczywiście zależy od tego, jakie ubezpieczenie wybierze się.

Ubezpieczenie podróżne to przede wszystkim większy pakiet świadczeń, w którego skład mogą wchodzić przykładowo zwrot kosztów leczenia, ubezpieczenie OC, ubezpieczenie bagażu (w tym na przykład sprzętu sportowego i innych cennych przedmiotów), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, a nawet transport do kraju w razie konieczności. Naturalnie, należy pamiętać o tym, że im większa jest kwota ubezpieczenia, to tym będzie więcej w nim świadczeń. Wybierając się w daleką podróż, lepiej więc nie oszczędzać na ubezpieczeniu podróżnym.

Wybór wśród ubezpieczycieli jest bardzo szeroki, dlatego też należy zainteresować się tematem na długo przed planowanym wyjazdem, sprawdzić wszystkie dostępne oferty i wybrać najbardziej atrakcyjną. Nie oznacza to jednak biegania od jednego do drugiego ubezpieczyciela, gdyż większość formalności można załatwić za pośrednictwem sieci.

  • http://www.mfind.pl/akademia Akademia mfind

    W zupełności się zgadzamy z autorem. Zmienilibyśmy tylko tytuł z „warto ubezpieczyć się” na „koniecznie ubezpiecz się” :) Ubezpieczenie turystyczne to jedynie kilka % kosztów całej podróży, a zabezpiecza przed ryzykiem ogromnych (liczonych niekiedy w dziesiątkach tysięcy złotych) wydatków na leczenie za granicą, oraz daje możliwość uzyskania odszkodowania za uszczerbki na zdrowiu i inne sytuacje losowe.

    Dodatkowo internetowe porównania ubezpieczeń turystycznych są bardzo przejrzyste, więc znalezienie odpowiedniego nie powinno trwać dłużej niż kilkanaście minut.